Czytam sobie – poziom 1

Seria „Czytam sobie” poziom 1 to proste i zabawne historie, które będą doskonałym początkiem na edukacyjnej drodze malucha. Mały czytelnik poznaje tu 23 podstawowe głoski. Duża czcionka, barwne ilustracje oraz przykuwające wzrok elementy graficzne sprawiają, że książki z tej serii ułatwiają dziecku stawianie pierwszych kroków w nauce czytania. Czytam sobie poziom 1 to zestaw, w którym każda z książeczek zawiera maksymalnie 150-200 słów oraz pomaga maluchowi przyswajać podział słów na głoski.

Sprawdź też

Awantura w śmietniku

Książka dla dzieci zainteresowanych ekologią. W brudnym kuble na śmieci mieszkają różne odpadki. Pusta plastikowa butelka, powyginany drut, ogryzek, obtłuczony słoik. Tak różne od siebie przedmioty nie mogą się między sobą dogadać. Nic dziwnego, że w kuble wiecznie trwają spory. Na dodatek wymieszane śmieci brudzą się i dziurawią nawzajem. Odpadki postanawiają się więc dobrać w pary i zamieszkać w oddzielnych koszach. Zabawna opowieść, z której dzieci dowiedzą się jak segregować śmieci.

Baba Jaga na deskorolce

Baba Jaga, bohaterka książki Zbigniewa Dmitrocy jest właścicielką wielofunkcyjnej miotły, która sprząta, ale również lata, jak rakieta. Loty na miotle to ulubiony sport Jagi. Jednak pewnego dnia miotła znika. To świetna okazja, żeby spróbować czegoś nowego. W sklepie sportowym Baba Jaga kupuje kolorową deskorolkę. Kto powiedział, że starowinka nie może kręcić piruetów na desce?

Chrapka na apkę

Książka, która pomoże dzieciom zrozumieć, że telefony, tablety i kryjący się w nich świat aplikacji, czy gier nie zawsze są aż tak atrakcyjne jak ulubione emotikonki głównej bohaterki Mai. Historia z jej udziałem sprawi, że dzieci będą pamiętać, że Internet najlepiej poznawać w towarzystwie starszej osoby. Poruszającą ważny współczesny problem książkę, w serii Czytam sobie – poziom 1, Jarosława Kamińskiego zilustrował Tomek Kozłowski.

Dobranocka dla Batmana

Książka dla dzieci, które lubią filmy animowane. Zapada wieczór. Nieustraszony strażnik Gotham City wyrusza na akcję. Będzie chronić mieszkańców miasta przed złoczyńcami. W tym czasie mały chłopiec w pelerynie musi zadbać o porządek w pokoju i bezpieczeństwo towarzyszy swoich codziennych zabaw. Każda z czynności, które wieczorem wykonuje malec, nawiązuje do odważnych działań mrocznego rycerza. W końcu zmęczony chłopiec zasypia, tuląc figurkę swojego idola. Świetna propozycja dla wszystkich fanek i fanów Batmana. Bo każde dziecko może być superbohaterem albo superbohaterką!

 

Dobry pies

Książka dla dzieci, które marzą o własnym psie. I dla wszystkich kochających zwierzęta. Natalia ma psa Bazyla. To wielki buldog, który wszystko robi na opak. Uspokajany, głośno ujada. Zamiast spaceru, woli kolejny posiłek. Kiedy ma przynieść patyk, aportuje stary but. Nie reaguje na komendy. Dziewczynka jest zniechęcona zachowaniem przyjaciela. Jednak, kiedy nadchodzi wieczór i Natalii trudno odnaleźć drogę do domu, Bazyl staje na wysokości zadania. Oboje bezpiecznie wracają do domu. Książka o psiej przyjaźni i wierności. Uświadomi małym czytelniczkom i czytelnikom, że posiadanie psa, to nie tylko przyjemność, ale również wyzwanie i wiążące się z nim obowiązki. Książkę Rafała Witka zilustrowała Jola Richter – Magnuszewska.

Goryl u fryzjera

Książka dla dzieci, które lubią zabawne historie. Goryl Mietek wstaje rano i zauważa, że bardzo potrzebuje wizyty u fryzjera. Na głowie ma brudne kłaki i kołtuny. Na swoim skuterze pędzi przez miasto do salonu fryzjerskiego. Jak dokonać wyboru fryzury? Jest tak wiele propozycji! To ważne, żeby Mietek był zadowolony. Czeka go ważne spotkanie. Wartka akcja. Porządna dawka humoru. Odrobina absurdu.

 

 

Jabłko Newtona

Książka z podserii „Fakty” dla dzieci zainteresowanych fizyką i historią. Biografia Isaaka Newtona dla dzieci będzie świetnym uzupełnieniem nie tylko lekcji polskiego, ale również zajęć z przyrody. Historia ciekawego świata chłopca, który od najmłodszych lat z uwagą obserwował otaczającą go rzeczywistość. Choć uwielbiał zwierzęta, nie chciał zostać farmerem. Wybrał studia na prestiżowej uczelni, które przerwał wybuch epidemii dżumy. To w tym czasie sformułował jedno z najsłynniejszych praw fizyki. Czym jeszcze, oprócz grawitacji zajmował się Newton? Jakie urządzenie wynalazł? Jak nazywał się jego ukochany pies? Tekst Anny Czerwińskiej-Rydel zilustrowała Agata Kopff.