Ewa Nowak

"Z wykształcenia jest pedagogiem terapeutą. "

Pisarka. Z wykształcenia jest pedagogiem terapeutą. Obecnie na rynku dostępnych jest już ponad czterdzieści książek jej autorstwa. W 2009 roku powieść „Pajączek na rowerze” otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej. Również w 2009 roku powieść „Bardzo biała wrona” została uhonorowana tytułem Książki Roku Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literatura młodzieżowa.

Zobacz książki

Bitwa Warszawska 1920, czyli Cud nad Wisłą

Książka dla dzieci, które lubią historię Polski. W 2020 roku wielu młodych czytelników zainteresowało się Bitwą Warszawską, z okazji jej setnej rocznicy. Książka Ewy Nowak przybliży im najważniejsze fakty dotyczące bitwy, ale też wydarzeń, które ją poprzedzały. Dzieci zobaczą je oczami Zosi, młodej osoby, z którą mogą się utożsamiać. Kiedy Zosia spotyka na ulicy marszałka Piłsudskiego, jest bardzo przejęta. Nie przypuszcza, że za kilkanaście miesięcy weźmie udział w bitwie pod jego dowództwem.

Droga do Nobla. Historia Marii Skłodowskiej-Curie

Piotr Curie, gdy poznał Marię Skłodowską, pomyślał: „Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem”. Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu, a Nika Jaworowska-Duchlińska zilustrowała. Oto historia kobiety, która żyła nauką i dla nauki.

Dziadek do orzechów

Czytam sobie. Poziom 3

Książka dla miłośniczek i miłośników baletu. Opowieść o odwadze, przyjaźni oraz pokonywaniu własnych słabości i spełnianiu marzeń. Marysia jest uczennicą szkoły baletowej. Chociaż jest z natury nieśmiała, jest też bardzo zdeterminowana. Przekonuje dyrektorkę, żeby obejrzała jej występ. Jest na tyle dobra, że zostaje dublerką Piątej Myszy w „Dziadku o orzechów”. Marysia uważa, że to wielki sukces. Pewnego dnia odtwórczyni głównej roli prosi, żeby ktoś z zespołu został po próbie i pomógł jej ćwiczyć trudny fragment spektaklu. Marysia się zgadza, choć sama jest bardzo zmęczona. Dzięki temu opanowuje rolę Klary. Nie spodziewa się, jak szybko będzie musiała wystąpić.

Edison. O wielkim wynalazcy

Żeby osiągnąć sukces, trzeba ciężko pracować i nigdy, ale to przenigdy się nie zrażać i nie poddawać. A co zrobić, gdy po milionie nieudanych prób nadchodzi sukces? Trzeba koniecznie zakrzyknąć z radości, pogratulować sobie w duchu (albo nawet na głos!) i w nagrodę zjeść kawałek tortu, popijając sokiem jabłkowym. O tak! Jak myślicie, czy Edison lubił sok jabłkowy?

Nasza pani supermenka

Pełna zwrotów akcji, trzymająca w napięciu opowieść o ekscentrycznej nauczycielce, z którą każda lekcja jest prawdziwą przygodą. Koniec z nudą! Żaneta Żyleta skacze po ławkach, uczy matematyki strzelając z kuszy, dyktanda recytuje od tyłu. Umie też prowadzić wycieczkowy autokar, a kiedy trzeba, przegania groźnego rabusia. Pytanie, co się wydarzy, gdy rodzice odkryją, jak wyglądają metody nowej nauczycielki… Czy pani Żaneta będzie musiała odejść?
Książkę o nietypowej klasie w typowej szkole napisała Ewa Nowak. Zilustrowała Zofia Różycka. To tytuł z poziomu 3 serii „Czytam sobie”.

Pożar w fabryce

Czasami głupi żart lub jedna nieodpowiedzialna decyzja mogą doprowadzić do prawdziwej tragedii. Przekonał się o tym Hubert, bohater książki Ewy Nowak „Pożar w fabryce”. Kierowany zazdrością o sukces siostry bliźniaczki chłopiec decyduje się na ryzykowny krok i wchodzi na teren opuszczonej fabryki. Co gorsza zabiera ze sobą młodszych kolegów. Niestety brawura nie popłaca. W końcu wystarczy iskra, by zagrożenie stało się realne. Jak dobrze, że Hubert może liczyć na pomoc rozsądnej siostry, która wie wszystko o pracy strażaków. „Pożar w fabryce” to książka trzymająca w napięciu jak dobry hollywoodzki film! Uczy odpowiedzialności, pokazuje, jak zachować się, gdy grozi nam niebezpieczeństwo, a przede wszystkim, co robić, by uniknąć zagrożenia. To opowiadanie z poziomu 3 serii „Czytam sobie” powinno przeczytać każde dziecko. „Pożar w fabryce” zilustrowała Aleksandra Krzanowska.

PREMIERA 13 marca 2024 r.

Pułapka na ktosia

Hania i Artur spędzają wakacje ze swoim tatą w letniskowym domku nad jeziorem. Sielankowy spokój przerywa seria niespodziewanych i dziwnych wydarzeń. Znikają obrane ziemniaki, jabłka, kotlety, słomkowy kapelusz Hani, a w końcu… slipki taty. Hania i Artur podejrzewają, że w okolicy grasuje tajemniczy wszystkożerny stwór. Postanawiają zastawić na potwora pułapkę.

Szarka

Tytułowa Szarka to młody wilczek, który trafia pod opiekę do kilkuletniej Gabrysi. Spędzająca zimowe ferie u dziadków na wsi dziewczynka podobnie jak oni nie podejrzewa prawdziwego pochodzenia zwierzęcia, żywiąc przekonanie, że Szarka to mały piesek… W jedną z ciemnych zimowych nocy o wilczka upominają się jednak członkowie jego rodziny…

Nie znaleziono produktów, których szukasz.