Już wkrótce!
Franek i miotła motorowa
Psotny Franek powraca! Tym razem towarzyszy mu tajemniczy warkot. Co tak warczy i co wymyślił Franek, dowiecie się z książki.
Fruwający zimą nad miastem Franek to nie żadna papuga, a kruk (a może gawron), który postanowił zażartować sobie z przechodniów zakładając pstrokate ubranko, a na łepek gustowny berecik… Zabawną historyjkę ubarwiają ciepłe ilustracje Joanny Rusinek.
Psotny Franek powraca! Tym razem towarzyszy mu tajemniczy warkot. Co tak warczy i co wymyślił Franek, dowiecie się z książki.
Mieszkać nad znanym jeziorem i nigdy nie spotkać potwora, z którego słynie? Kto to widział?! W te wakacje Una i Rob postanawiają to zmienić! Czy uda im się spotkać legendarnego stwora?
Nostalgiczna, ciepła opowieść o beztroskim dzieciństwie i potędze wyobraźni. Autorka, Wioletta Grzegorzewska powraca do czasów swojego dzieciństwa. Przypomina „widoczki” robione z kawałka szkła i świeżych kwiatów czy zimowe zabawy, do których wystarczał worek wypełniony słomą. Subtelne ilustracje towarzyszące tej opowieści to dzieło Joanny Rusinek. Tytuł nominowany do nagrody literackiej Książka Roku 2021 PS IBBY.
Tytułowa Szarka to młody wilczek, który trafia pod opiekę do kilkuletniej Gabrysi. Spędzająca zimowe ferie u dziadków na wsi dziewczynka podobnie jak oni nie podejrzewa prawdziwego pochodzenia zwierzęcia, żywiąc przekonanie, że Szarka to mały piesek… W jedną z ciemnych zimowych nocy o wilczka upominają się jednak członkowie jego rodziny…
Bruno jest mały, słaby, a na dodatek nosi okulary grube jak denka od szklanek. W 1A nikt za nim nie przepada. Pewnego dnia cała klasa wybiera się na wycieczkę do Gadolandu, wielkiego parku, w którym zgromadzono szkielety dinozaurów. Mrożące krew w żyłach odkrycie, którego dokona tu mały Bruno, raz na zawsze odmieni jego los!
Książka dla dzieci, które lubią historię. Rejs „Titanica” widziany z perspektywy małej dziewczynki. Ewa Hart to postać autentyczna. W roku 1912 podróżowała z rodzicami na pokładzie „Titanica” i przeżyła jego katastrofę. Z książki dzieci dowiedzą się, jak zbudowany był statek i jak wyglądał typowy dzień na transatlantyku. Czym zajmowali się kuk, majtek i widokowy. Przeczytają, jak wyglądała ewakuacja i sam moment zatonięcia statku. Joanna Rusinek wplotła w ilustracje fragmenty archiwalnych zdjęć. Tę wzruszającą i trzymającą w napięciu historię opisała Zofia Stanecka.
Dzisiaj wolna i niepodległa Polska jest dla nas czymś oczywistym, ale jeszcze 100 lat temu wyglądało to zupełnie inaczej. Potrzeba było wiele pracy i wysiłku, a przede wszystkim wielkich Polaków, którzy tę wolność i niepodległość wywalczyli. Poznajcie najważniejszego z nich marszałka – Józefa Piłsudskiego.
Psotny Franek powraca! Tym razem towarzyszy mu tajemniczy warkot. Co tak warczy i co wymyślił Franek, dowiecie się z książki.
Rekin Nudojad to niezły wesołek. Ma wielki apetyt nie tylko na flaki z olejem, ale przede wszystkim na gry i zabawy. Pewnego dnia tak się nudził, że postanowił popłynąć do starego wraku. Niestety, wpadł w niezłe kłopoty. Na szczęście krab ratunkowy był w pobliżu i wszystko skończyło się dobrze. Przeczytaj sam te niezwykłą historię!
Wielogodzinne mordercze treningi, analizowanie gry przeciwnika, mecze sparingowe – wszystko dla kilkunastu minut chwały na boisku. W emocjonującej opowieści z serii „Czytam sobie” Ewa Nowak pokazuje, że bycie piłkarzem to naprawdę ciężka praca.
Hania i Artur spędzają wakacje ze swoim tatą w letniskowym domku nad jeziorem. Sielankowy spokój przerywa seria niespodziewanych i dziwnych wydarzeń. Znikają obrane ziemniaki, jabłka, kotlety, słomkowy kapelusz Hani, a w końcu… slipki taty. Hania i Artur podejrzewają, że w okolicy grasuje tajemniczy wszystkożerny stwór. Postanawiają zastawić na potwora pułapkę.
Książka dla dzieci o starożytnym Egipcie. Historia widziana oczami dziecka. Panufer, stary skryba opowiada o swojej przygodzie z dzieciństwa. Jako młody chłopak wymknął się z domu i ukrył na barce. Popłynął z Tury do Gizy. W Gizie jego ojciec pracował przy budowie piramid. Czytelnik dowie się z książki, jak powstawały piramidy. Przeczyta na czym polega praca skryby. Pozna zwierzęta mieszkające nad Nilem. Zgłębi tajniki transportu wodnego.
Już wkrótce!
Nazwa serii | Czytam Sobie Poziom 1 |
---|---|
Oprawa | Miękka ze skrzydełkami |
Liczba stron | 32 |
Rok wydania | 2012 |
Wymiary | 14.5×18.5cm |
Kudełek to bardzo wesoły i rezolutny kłębek kurzu, który mieszka samotnie pod podłogą u pani Cecylii. Jego życie zmienia się, kiedy do jego norki wprowadza się Grubelek. Odtąd nic już nie jest takie samo. „Dom” to pierwsza część „Historii spod podłogi”. To opowieści o przyjaźni i wspólnym przeżywaniu drobnych codziennych radości.
Biografia mało znanej, ale niezwykle inspirującej postaci, która od dziecka była gotowa nieść pomoc i wsparcie potrzebującym. Znany publicysta Roman Kurkiewicz pokazuje młodym czytelnikom, że w Polsce były trudne czasy, kiedy potrzebna bywała postawa bojowa i odważna, ale także zwykłe codzienne gesty ludzkiej życzliwości. Pełne ekspresji i emocji ilustracje Pauliny Dereckiej doskonale współgrają z tą fascynującą historią.
Eufrozyna zna się na gotowaniu i pieczeniu jak mało kto. Wie, co poprawia humor i jakimi słodkościami najlepiej podzielić się z bliskimi. Podpowie, ile czego odmierzyć i w jakiej kolejności połączyć wszystkie składniki, by powstały pyszne muffiny. A mały czytelnik nie tylko zechce jak najszybciej zabrać się do pieczenia, ale też połknie książkę – stronę po stronie.
Książka dla dzieci, które marzą o własnym psie. I dla wszystkich kochających zwierzęta. Natalia ma psa Bazyla. To wielki buldog, który wszystko robi na opak. Uspokajany, głośno ujada. Zamiast spaceru, woli kolejny posiłek. Kiedy ma przynieść patyk, aportuje stary but. Nie reaguje na komendy. Dziewczynka jest zniechęcona zachowaniem przyjaciela. Jednak, kiedy nadchodzi wieczór i Natalii trudno odnaleźć drogę do domu, Bazyl staje na wysokości zadania. Oboje bezpiecznie wracają do domu. Książka o psiej przyjaźni i wierności. Uświadomi małym czytelniczkom i czytelnikom, że posiadanie psa, to nie tylko przyjemność, ale również wyzwanie i wiążące się z nim obowiązki. Książkę Rafała Witka zilustrowała Jola Richter – Magnuszewska.
Książka dla dzieci zainteresowanych ekologią. Opowiada o tym, jak ważna jest woda. Wszyscy jej potrzebują – i mały Tadek i jego kot w dużej części składają się z wody i muszą ją pić, żeby przeżyć. Ale jak woda trafia do szklanki? Jaką drogę pokonuje z podziemnego źródła do domowego kranu? Z lektury dzieci dowiedzą się jak wygląda obieg wody w przyrodzie i jaki wpływ mają na niego ludzie. Poznają proste sposoby na oszczędzanie wody. Książka z serii ze znaczkiem Eko jest idealna dla wszystkich dzieci, które dbają o dobro naszej planety. Napisał ją poeta Marcin Sendecki. Ilustracje, na których widać, jak skomplikowana i wielka jest sieć sieci kanalizacyjna to dzieło Zofii Różyckiej.
Rekin Nudojad to niezły wesołek. Ma wielki apetyt nie tylko na flaki z olejem, ale przede wszystkim na gry i zabawy. Pewnego dnia tak się nudził, że postanowił popłynąć do starego wraku. Niestety, wpadł w niezłe kłopoty. Na szczęście krab ratunkowy był w pobliżu i wszystko skończyło się dobrze. Przeczytaj sam te niezwykłą historię!